(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2006 одигра „тест“ со Вардар

(Фотогалерија) ФК КУЛ со генерациите 2009, 2010 и 2011 гостуваше кај Борец Јуниор
03/01/2021
УПИСИ!!! ФК Кул врши упис на нови членови, бидете дел од фудбалската школа со најбогата инфраструктура, три локации, екипиран стручен штаб и професионален начин на работа
03/01/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2006 одигра „тест“ со Вардар

Викендов,  ФК Кул генерација 2006 одигра силна контролна средба со Вардар на теренот во Хиподром. Имавме одличен прв дел кој заврши 0-0. Во вториот дел домаќинот поведе со 5-0, ние постигнавме еден гол за конечни 5:1 на овој пријателски натпревар.
Во продолжение погледнете ја фотогалерија.