(Фотогалерија) Генерација 2010 на Кул беше домаќин на Куманово

(Фотогалерија) Генерација 2008 одигра пријателски натпревар со Куманово
03/02/2021
Најава за првото пролетно коло, Беласица е наш противник
03/04/2021

(Фотогалерија) Генерација 2010 на Кул беше домаќин на Куманово

Генерацијата 2010 ги одигра првите контролни натпревари во 2021 година. Првиот беше на гостувањето во Велес кај екипата на Борец Јуниор, додека на вториот дуел бевме домаќини на тимот на Куманово. Младите надежи на Кул предводени од Мики Тодоровски се воигруваат и се докажуваат пред нивниот стратег, издвојувајќи две победи.

Фотогалеријата од дуелот одигран на „Цементарница“ против екипата на Куманово можете да ја погледнете во продолжение.