Пласман на нашите екипи после 7 одиграни кола во младинските лиги

(Фотогалерија) Пионерите останаа без бодови во дуелот со Беласица
03/10/2021
Најава за натпреварите од 8.коло против екипата на ФК Борец 1919
03/11/2021

Пласман на нашите екипи после 7 одиграни кола во младинските лиги

Нашите екипи го одиграа првото пролетно коло, во кое за противник ја имаа екипата на Беласица. На четири одиграни натпревари со овој противник забележавме три победи и еден пораз. Во две категории сме лидер, во останатите две сме блиску до лидерската позиција.

Во продолжение можете да ги погледнете табелите од сите четири младински лиги, после одиграни 7 натпревари.

ТАБЕЛА ВО ПОМЛАДАТА ПИОНЕРСКА ЛИГА

ТАБЕЛА ВО ПИОНЕРСКАТА ЛИГА

ТАБЕЛА ВО КАДЕТСКАТА ЛИГА

ТАБЕЛА ВО МЛАДИНСКАТА ЛИГА