(Фотогалерија) Кадетите лесно кај Борец 1919

Младинците на КУЛ по голема борба дојдоа до победа кај Борец
03/13/2021
Максимални 12 освоени бодови за нашите екипи, преглед на сите резултати од 8.коло
03/15/2021

(Фотогалерија) Кадетите лесно кај Борец 1919

Вчера, кадетите на ФК КУЛ  во втората пролетна рунда гостуваа во градот Велес. Екипата предводена од Един Нурединоски го совлада тимот на Борец 1919 со резултат 0:4 (0:2). Во продолжение фотографии од овој дуел, извештај од напреварот погледнете го –ТУКА!