(ТАБЕЛИ) Кул ја зголеми бодовната разлика пред останатите конкуренти

(Фотогалерија) Победничко коло за пионерите
03/15/2021
(Фотогалерија) Младинците на КУЛ со 3.бода се вратија од Велес
03/16/2021

(ТАБЕЛИ) Кул ја зголеми бодовната разлика пред останатите конкуренти

Изминатиов викенд се комплетираше 8.коло во првенството на младите категории. Нашиот клуб освои максимални 12 бодови на натпреварите со екипата на Борец 1919.

После ова коло ја зголемивме бодовната разлика пред останатите конкуренти за пласман во најсилната супер лига.

Погледнете како изгледаат табелите во сите четири лиги после одигрување на 8.коло.

Табела во помладата пионерска лига

Табела во пионерската лига

Табела во кадетската лига

Табела во младинската лига