(Фотогалерија) Победничко коло за пионерите

Максимални 12 освоени бодови за нашите екипи, преглед на сите резултати од 8.коло
03/15/2021
(ТАБЕЛИ) Кул ја зголеми бодовната разлика пред останатите конкуренти
03/16/2021

(Фотогалерија) Победничко коло за пионерите

Во петокот, своето 8.коло во младинските лиги го одиграа нашите пионери. На „Локомотива“ бевме домаќини на екипата на Борец. Нашиот тим предводен од Нурединоски стигна до победа со резултат 4:0. Извештајот од дуелот е достапен на нашиот веб сајт и истиот можете да го прочитате на линкот, ТУКА.

Фотогалерија од натпреварот погледнете во продолжение.