(Фотогалерија) Младинците на КУЛ со 3.бода се вратија од Велес

(ТАБЕЛИ) Кул ја зголеми бодовната разлика пред останатите конкуренти
03/16/2021
Со натпреварите против Силекс го комплетираме првиот дел од сезоната
03/18/2021

(Фотогалерија) Младинците на КУЛ со 3.бода се вратија од Велес

Викендов, младинците на КУЛ  гостуваа кај екипата на ФК Борец 1919 во Велес. Момците на Нурединоски на натпреварот кој се одигра на  Градскиот стадион во Велес освоија три бода триумфирајќи со резултат 0-2(0-1). Во продолжение 30-сетина фотографии од оваа средба, извештај достапен на нашиот сајт –ТУКА!