Нов викенд исполнет со натпревари за нашите генерации

Со натпреварите против Силекс го комплетираме првиот дел од сезоната
03/18/2021
Кадетите го решија и Силекс, деветти последователен триумф во лигата
03/19/2021

Нов викенд исполнет со натпревари за нашите генерации

Следи нов викенд и нови натпревари за нашите генерации. Прва ќе стартува генерацијата 2008 која вечерва повторно ќе одигра пријателски дуел со екипата на Вардар.

ФК Вардар – ФК КУЛ (2008)  19:30 ( Терен на Академија)

Распоред на натпревари кои ќе се одиграат во сабота (20.03.2021) во „Арена Кул“ во населбата Кисела Вода, 

ФК КУЛ-Кисела Вода (2007) – ФК Маџари  09:00

ФК КУЛ-Кисела Вода (2008) – ФК Маџари  09:50

ФК КУЛ-Кисела Вода (2010) – ЖФК КУЛ     10:40

ФК КУЛ-Кисела Вода (2010/11) – ФК КУЛ-Лисиче  11:30

ФК КУЛ (2010/11) – ФК КУЛ-Лисиче    12:20

ФК КУЛ-Кисела Вода (2013/14) – ФК КУЛ-Карпош  13:10

Во сабота контролни натпревари ќе имаат и генерациите 2008 и 2009.

ФК КУЛ (2008) – ФК Форца   12:00  (Локомотива)

ФК Работнички – ФК КУЛ (2009)  12:00 ( Терен во градски парк)

ФК Работнички – ФК КУЛ (2009)  13:00 ( Терен во градски парк).