Генерациите 2009 и 2010 имаа пријателски дуели со Драчево Јуниор

Генерација 2006 одигра пријателски натпревар со Драчево Јуниор
03/27/2021
Продолжува серијата на победи за кадетите, Кул подобар во дуелот со Скопје
03/28/2021

Генерациите 2009 и 2010 имаа пријателски дуели со Драчево Јуниор

Денес активни со контролни натпревари беа и генерациите родени 2009 и 2010 година. Нашите млади надежи на теренот на „Локомотива“ имаа дуели со врсниците од екипата на Драчево Јуниор.Противникот однесе триумф кај генерацијата 209, додека натпреварот на генерација 2010 заврши без победник.

Во отсуство на детската лига, која оваа сезона не е активна, ваквите натпревари им служат на екипите да одржуваат континуитет на игра и да напредуваат во текот на натпреварите.

Погледнете неколку фотографи од овие дуели, а фотогалерија ќе поставиме во следните денови на нашиот веб сајт.