(ФОТО) Кул и Драчево Јуниор со „контрола“ кај генерација 2008

Кул одигра 0-0 кај пионерите на Скопје, голманот Цветковски беше непремослива пречка за ривалот
03/28/2021
КУЛ освои 10 од можните 12 бодови на дуелите со Скопје, комплетни резултати од 10.коло
03/29/2021

(ФОТО) Кул и Драчево Јуниор со „контрола“ кај генерација 2008

Генерацијата 2008 одигра пријателски натпревар против екипата на Драчево Јуниор. Имавме можност да играме на голем терен и одлично се снајдовме во дуелот со противникот. Продолжуваме да се воигруваме и да се подготвуваме за следни предизвици.

Погледнете ја галеријата на фотографии од натпреварот на Кул и Драчево Јуниор кај генерација 2008.