КУЛ освои 10 од можните 12 бодови на дуелите со Скопје, комплетни резултати од 10.коло

(ФОТО) Кул и Драчево Јуниор со „контрола“ кај генерација 2008
03/29/2021
(Фотогалерија) Пресврт за важен триумф кај Скопје на помладите пионери на КУЛ
03/30/2021

КУЛ освои 10 од можните 12 бодови на дуелите со Скопје, комплетни резултати од 10.коло

Изминатиов викенд нашиот клуб го одигра и 10.коло во младинските лиги. На дуелите со екипата на Скопје освоивме 10 од можни 12 бодови. Помладите пионери и кадетите останаа на максимален број на освоени бодови, додека младинците со триумфот избија на првото место на табелата во својата категорија, чекор со лидерот во пионерската лига одржува и нашиот тим. Одлично коло за младите надежи на Кул, кои после секое коло ја зголемуваат бодовната предност пред останатите екипи.

Во продолжение ќе можете да ги погледнете сите постигнати резултати од 10.коло во лигите.

Комплетни резултати во помладата пионерска лига

ФК Беласица – ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци  9:0

ФК Борец 1919 – ФК Куманово 2012   2:0

ФК Силекс – ФК Кожуф Гевгелија   4:0

ФК Скопје – ФК Кул  1:2

ФК Струга Трим Лум – ФК Тетекс 1953 Тетово   1:0

Комплетни резултати во  пионерската лига

ФК Беласица – ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци  4:0

ФК Борец 1919 – ФК Куманово 2012   1:1

ФК Силекс – ФК Кожуф Гевгелија   10:0

ФК Скопје – ФК Кул  0:0

ФК Струга Трим Лум – ФК Тетекс 1953 Тетово   5:2

Комплетни резултати во  кадетската лига

ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци – ФК Беласица  1:0

ФК Куманово 2012  – ФК Борец  1919   2:0

ФК Кожуф Гевгелија – ФК Силекс  4:0

ФК Кул – ФК Скопје   4:2

ФК Тетекс 1953 Тетово – ФК Струга Трим Лум   5:0

Комплетни резултати во  младинската лига

ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци – ФК Беласица  1:2

ФК Куманово 2012  – ФК Борец  1919   3:0

ФК Кожуф Гевгелија – ФК Силекс   2:0

ФК Кул – ФК Скопје   3:0

ФК Тетекс 1953 Тетово – ФК Струга Трим Лум  0:0