(Фотогалерија) Пресврт за важен триумф кај Скопје на помладите пионери на КУЛ

КУЛ освои 10 од можните 12 бодови на дуелите со Скопје, комплетни резултати од 10.коло
03/29/2021
(Фотогалерија) Триумф за кадетите на натпреварот со Скопје
03/30/2021

(Фотогалерија) Пресврт за важен триумф кај Скопје на помладите пионери на КУЛ

Викендов, помладите пионери на ФК КУЛ покажаа зошто се лидери , на натпреварот во  Нова Колонија кај тимот на ФК Скопје дојдовме до важна победа со пресврт. На полувреме на ова дерби имавме негатива од 1-0, но дојдовме до триумф со резултат 1-2. Во продолжение фотографии од овој дуел, извештај достапен-ТУКА