(Фотогалерија) Пионерите на КУЛ со пресврт до значајни 3.бода

Пионерите на КУЛ покажаа карактер, по негатива победија со пресврт на дербито со Струга ТЛ
04/03/2021
(ФОТО) Родиќ ја имаше последната „смотра“ на своите пулени, пред интернационалниот ангажман
04/04/2021

(Фотогалерија) Пионерите на КУЛ со пресврт до значајни 3.бода

Вчера, пионерите на ФК КУЛ   на стадионот „Цементарница“  беа домаќини на Струга ТЛ. На дуелот победивме со пресврт 2-1 (1-1) и дојдовме до важни три бода. Во продолжение фотогpафии од натпреварот, извештај достапен на нашиот сајт-ТУКА!