Ново успешно коло за КУЛ, преглед на резултатите во сите лиги

Младинците со минимален пораз кај Струга ТЛ, одиграа лошо прво и одлично второ полувреме
04/04/2021
(Фотогалерија) Помладите пионери на Кул со 11/11 во лигата по победата над Струга ТЛ
04/05/2021

Ново успешно коло за КУЛ, преглед на резултатите во сите лиги

Нашиот клуб имаше уште еден успешен викенд. Во рамките на 11.коло на дуелите против екипата на Струга Трим Лум, успеавме да освоиме 9 од можните 12 бодови. На домашен терен победивме со пионерските екипи, додека на гостувањето во Струга до три бода дојдоа и кадетите, додека младинците на крајот тесно загубија од противникот.

Во продолжение можете да ги погледнете резултатите во сите четири младински лиги:

Комплетни резултати во помладата пионерска лига

ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци – ФК Тетекс 1953 Тетово  0:5

ФК Кул – ФК Струга Трим Лум   2:0

ФК Кожуф Гевгелија – ФК Скопје  0:8

ФК Куманово 2012 – ФК Силекс  2:1

ФК Беласица – ФК Борец 1919  1:1

Комплетни резултати во пионерската лига

ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци – ФК Тетекс 1953 Тетово  2:3

ФК Кул – ФК Струга Трим Лум   2:1

ФК Кожуф Гевгелија – ФК Скопје  2:3

ФК Куманово 2012 – ФК Силекс  0:3

ФК Беласица – ФК Борец 1919  5:2

Комплетни резултати во кадетската лига

ФК Тетекс 1953 Тетово – ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци  4:1

ФК Струга Трим Лум – ФК Кул  1:3

ФК Скопје – ФК Кожуф Гевгелија  (06.04.2021)

ФК Силекс – ФК Куманово 2012   0:3

ФК Борец 1919 – ФК Беласица   2:4

Комплетни резултати во младинската лига

ФК Тетекс 1953 Тетово – ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци  1:0

ФК Струга Трим Лум – ФК Кул  3:2

ФК Скопје – ФК Кожуф Гевгелија  (06.04.2021)

ФК Силекс – ФК Куманово 2012   0:1

ФК Борец 1919 – ФК Беласица   5:2