Како изгледаат табелите после одигрување на 11.коло

(Фотогалерија) Нови три бода за кадетите, гостинска победа кај Струга ТЛ во дербито
04/06/2021
Продолжуваат првенствените натпревари, Тетекс 1953 Тетово е наш следен противник
04/08/2021

Како изгледаат табелите после одигрување на 11.коло

На натпреварите од 11.коло против екипата на Струга Трим Лум, нашите генерации остварија позитивен скор од три победи и еден пораз.

Помладите пионери и кадетите на Кул останаа со максимален број на освоени бодови и после одигрување на ова коло, во кое пионерите со победата во дербито се вратија во игра за првото место на табелата, додека младинците со поразот ја загубија лидерската позиција. Нашиот клуб и понатаму има висока бодовна предност пред останатите конкуренти, за пласман во најсилната Супер лига.

Вака изгледаат табелите после комплетирање на 11.коло.

Табела во помладата пионерска лига

Табела во пионерската лига

Табела во кадетската лига

Табела во младинската лига