(Фотогалерија) ФК КУЛ дојде до 13/13 во кадетската лига, „падна“ и Тиквеш

Максимални 12 освоени бодови на дуелите со Тиквеш, комплетни резултати од 13.коло
04/19/2021
(Фотогалерија) Младинците убедливи на дуелот со Тиквеш
04/20/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ дојде до 13/13 во кадетската лига, „падна“ и Тиквеш

Вчера, на стадионот „Цементарница“ , кадетите на ФК КУЛ  беа домаќини на  тимот на ГФК Тиквеш 1930. На тој дуел избраниците на Нурединоски дојдоа до минимална и значајна победа со резултат 1-0 (0-0). Во продолжение 30-сетина фотографии од оваа средба, целиот извештај достапен на нашиот сајт на следниот ЛИНК