(Фотогалерија) Младинците убедливи на дуелот со Тиквеш

(Фотогалерија) ФК КУЛ дојде до 13/13 во кадетската лига, „падна“ и Тиквеш
04/19/2021
Табели во младинските лиги после комплетирање на 13.коло
04/21/2021

(Фотогалерија) Младинците убедливи на дуелот со Тиквеш

Викендов, избраниците на Един  Нурединоски, младинците на ФК КУЛ се вратија на победите. На дуелот од 13.коло кој се играше  на Стадионот  „Цементарница“ високо го совладаа младинскиот тим на ГФК Тиквеш 1930 со резултат 4-0 (1-0). Во продолжение фотографии од дуелот, извештајот може да го погледнете на следниот ЛИНК