Максимални 12 освоени бодови на дуелите со Тиквеш, комплетни резултати од 13.коло

Младинците се вратија на победите, Кул високо го совлада Тиквеш 1930
04/18/2021
(Фотогалерија) ФК КУЛ дојде до 13/13 во кадетската лига, „падна“ и Тиквеш
04/19/2021

Максимални 12 освоени бодови на дуелите со Тиквеш, комплетни резултати од 13.коло

Успешно 13.коло за нашиот клуб кој оствари четири победи од исто толку одиграни натпревари против екипата на Тиквеш 1930 од Кавадарци. Очекувани резултати за нашите екипи, кои триумфираа со висок резултат на дури натпревари, додека во дербито на кадетската лига победивме минимално.

Какви беа останатите резултати од 13.коло можете да погледнете во продолжение.

Комплетни резултати во помладата пионерска лига

ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци – ФК Кул  0:6

ФК Кожуф Гевгелија – ФК Тетекс 1953 Тетово  2:12

ФК Куманово 2012 – ФК Струга Трим Лум  3:1

ФК Беласица – ФК Скопје  3:3

ФК Борец 1919 – ФК Силекс  0:2

Комплетни резултати во пионерската лига

ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци – ФК Кул  0:5

ФК Кожуф Гевгелија – ФК Тетекс 1953 Тетово  0:4

ФК Куманово 2012 – ФК Струга Трим Лум  0:2

ФК Беласица – ФК Скопје 2:1

ФК Борец 1919 – ФК Силекс  0:2

Комплетни резултати во кадетската лига

ФК Кул – ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци  1:0

ФК Тетекс 1953 Тетово – ФК Кожуф Гевгелија  3:0

ФК Струга Трим Лум – ФК Куманово 2012  3:3

ФК Скопје – ФК Беласица   2:1

ФК Силекс – ФК Борец 1919   4:1

Комплетни резултати во младинската лига

ФК Кул – ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци  4:0

ФК Тетекс 1953 Тетово – ФК Кожуф Гевгелија  4:0

ФК Струга Трим Лум – ФК Куманово 2012  2:1

ФК Скопје – ФК Беласица  4:1

ФК Силекс – ФК Борец 1919  0:0