Табели во младинските лиги после комплетирање на 13.коло

(Фотогалерија) Младинците убедливи на дуелот со Тиквеш
04/20/2021
ЖФК КУЛ со Крстовска Тања на клупата, помошникот во А-селекцијата и поранешната мак.репрезентативка
04/22/2021

Табели во младинските лиги после комплетирање на 13.коло

Фудбалскиот клуб Кул имаше одлично 13.во кое освоија максимални 12 бодови на натпреварите со екипата на Тиквеш од Кавадарци. Помладите пионери и кадетите сигурно ќе завршат на првото место во лигата, додека пионерите и младинците до крајот ќе се обидат исто така да стигнат до првата позиција.

Табелите во сите четири лиги можете да ги погледнете во продолжение.

Табела во помладата пионерска лига

Табела во пионерската лига

Табела во кадетската лига

Табела во младинската лига