Милано ни гостуваше на Цементарница со генерациите 2011 и 2012

ФК КУЛ генерација 2006 поуспешен од Пелистер
05/22/2021
(Фотогалерија) Кул и Пелистер од генерација 2007 се надигруваа на пријателски дуел
05/23/2021

Милано ни гостуваше на Цементарница со генерациите 2011 и 2012

Вчера, на стадионот „Цементарница“ се одиграа два возбудливи натпревари помеѓу ФК КУЛ и тимот  на ФК Милано. Кумановчани гостуваа кај нас со генерациите 2012 и 2011, одигравме два одлични натпревари со висок интезитет, боребеност и желба за надигување од двете страни.

 

На двата контролни-натпревари нашите момци успеаа да бидат во резултатска позитива и да остварат триумфи над своите противници. Честитки до двата тима за коректната и одлична фудбалска престава. Наскоро повеќе фотографии од овие средби.