Нашите селекции 2011 и 2012 беа поуспешни од Милано (ФОТО)

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2006 го совлада Пелистер
05/25/2021
Пионерите на Кул подобри од Работнички
05/26/2021

Нашите селекции 2011 и 2012 беа поуспешни од Милано (ФОТО)

Во саботата на стадионот „Цементарница“ се одиграа два возбудливи натпревари помеѓу ФК КУЛ и тимот  на ФК Милано. Кумановчани гостуваа кај нас со генерациите 2012 и 2011, одигравме два одлични натпревари, на кој ние резултатски бевме подобро. Во продолжение фотогалерија од дуелите.

ГЕНЕРАЦИЈА 2011

ГЕНЕРАЦИЈА 2012