(Фотогалерија) ФК КУЛ-А.Пандев генерација 2010

(Фотогалерија) ФК КУЛ – ФК Шкупи ( генерација 2006)
05/31/2021
Конечно девојките имаат право на фудбалски избор, КУЛ ќе има свој женски сениорски тим
06/01/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ-А.Пандев генерација 2010

 ФК КУЛ и  тимот на  Академија Пандев од Струмица, викендов  одиграа три натпревари на стадионот „Цементарница“. Помеѓу другите  ги нагостивме  момците од генерациите 2010, дуел финишираше со успех на резултатски план. Во продолжение фотографии од истиот.