Генерација 2009 одигра два натпревари за пласман од 9-13 место

КУЛ обезбеди полуфинале со генерација 2012, генерација 2011 загуби од Зимбру на турнирот во Несебар
06/12/2021
Генерација 2011 подобра од екипата на Локомотив Софија
06/13/2021

Генерација 2009 одигра два натпревари за пласман од 9-13 место

Денес, генерацијата 2009 разигруваше за пласман од 9-13 место на турнирот во Несебар. Според правилата на организаторите одигравме два натпревари, односно се формира група од пет екипи, па секој ќе одигра против секого.

Најпрво се сретнавме со екипата на Хебар, натпревар кој заврши со нерешен резултат 2:2. Игор Трпковски и Петар Трпковски беа стрелци на головите.

На вториот дуел за противник ја имавме екипата на Атлетик Одеса од Украина. Овој дуел заврши со почетниот резултат 0:0.

Утре оваа генерација ја очекуват уште два натпревари, по што ќе бидат познат пласманот на турнирот. Противници ќе ни бидат екипите на Несебар и Спартак Мелитопол