(ФОТО) КУЛ-Македонија ЃП генерација 2006

Познат распоредот на КУЛ за деби сезоната во Супер лигата, прв противник Работнички, во 2.коло на „мегдан“ со Вардар
08/30/2021
На пријателски натпревар нашите кадети го победија тимот на Аеродром
09/02/2021

(ФОТО) КУЛ-Македонија ЃП генерација 2006

Викедов на теренот „Циментарница“, ФК КУЛ беше домаќин на тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров генерација 2006. Во продолжение фотографии од дуелот.