(Фотогалерија) Девојките на КУЛ и Речица одиграа контролен натпревар

Пионерите на КУЛ со три гола во мрежата на ФК Куманово до победа
09/18/2021
(ФОТО) Помладите пионери со победа кај Куманово
09/19/2021

(Фотогалерија) Девојките на КУЛ и Речица одиграа контролен натпревар

Женската екипа на Кул одигра пријателски натпревар со екипата на Речица од Куманово. Нашите девојки на два пати беа во предност, но противникот успеваше да израмни, па на крајот натпреварот заврши со нерешен резултат 2:2. Нашиот тим покажа борбеност на теренот и добра игра.

Погледнете ја фотогалерија од натпреварот кој се одигра на Цеменарница.