(ФОТО) Помладите пионери со победа кај Куманово

(Фотогалерија) Девојките на КУЛ и Речица одиграа контролен натпревар
09/19/2021
Един Нурединоски направи интернационален трансфер во Либија
09/19/2021

(ФОТО) Помладите пионери со победа кај Куманово

Вчера, помладите пионери на КУЛ гостуваа кај тимот на ФК Куманово во истоимениот град на контролен натпревар. Момците на Карчев Никола од генерацијата 2006 година  дојдоа до победа со резултат 1-2 (0-2). Повеќе  детали за дуелот може да погледнете (тука), а во продолжение фотографии од натпреварот.