(ФОТО) КУЛ генерација 2009 го совлада ФК Вардар

Кадетите и младинците „тестираа“ со екипата на Македонија Ѓ.П
10/03/2021
Генерациите 2009 и 2011 одиграа пријателски натпревари со екипата на Фер Плеј
10/11/2021

(ФОТО) КУЛ генерација 2009 го совлада ФК Вардар

Викендов, ФК Вардар гостуваше кај КУЛ генерација 2009, на стадионот „Цементарница“ се одигра одличен натпревар на кој беа постигнати седум гола. Нашите момци дојдоа до победа на оваа средба, избраниците на Арсовски Марко беа подобри од црвено-црните.