Освоени 4.бодови на натпреварите со Њу Старс, комплетни резултати од 3.коло

(Фотогалерија) Кадетски натпревар на Кул и Њу Старс
11/08/2021
(Фотогалерија) Петрушевски и Цветановски донесоа прв триумф за пионерите
11/09/2021

Освоени 4.бодови на натпреварите со Њу Старс, комплетни резултати од 3.коло

Се комплетираше 3.коло во младите фудбалски категории, во кое нашиот клуб за противник ја имаше екипата на Њу Старс. На четири одиграни натпревари успеавме да освоиме четири бодови. До прв триумф сезонава стигнаа пионерите, додека младинците освоија голем бод на гостувањето кај Њу Старс. Кадетите иако имаа негатива од три гола, се вратија во натпреварот, имавме шанса и за израмнување но не успеавме. Добро започна натпреварот за помладите пионери кои имаа предност од еден гол, како и нереализиран пенал, што противникот го казни до крајот на натпреварот.

Ова се комплетните резултати од сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Работнички  1:4

ФК Шкендија – ФК Вардар  1:1

ФК Кул – ФК Њу Старс  1:4

ФК Брегалница – ФК Македонија Ѓ.П  1:0

ФК Ренова – ФК Шкупи  2:3

ФК Победа – ФК Пелистер  2:0

Пионерска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Работнички  1:4

ФК Шкендија – ФК Вардар  4:2

ФК Кул – ФК Њу Старс  2:1

ФК Брегалница – ФК Македонија Ѓ.П  2:0

ФК Ренова – ФК Шкупи  1:2

ФК Победа – ФК Пелистер  0:1

Кадетска Супер лига:

ФК Работнички – ФК Скопје  5:2

ФК Вардар – Шкендија  0:1

ФК Њу Старс – ФК Кул  3:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Брегалница  5:2

ФК Шкупи – ФК Ренова  3:1

ФК Пелистер – ФК Победа  1:0

Младинска Супер лига:

ФК Работнички – ФК Скопје  8:0

ФК Вардар – Шкендија  0:1

ФК Њу Старс – ФК Кул  0:0

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Брегалница  2:0

ФК Шкупи – ФК Ренова  1:0

ФК Пелистер – ФК Победа  1:0

Во рамките на 4.првенствено коло наш противник ќе биде екипата на Македонија Ѓ.П.