Кул освои 6 бодови на натпреварите со Македонија ЃП

Минимален пораз за младинците на Кул од Македонија ЃП
11/14/2021
(Фотогалерија) Пом.пионери: Македонија ЃП-КУЛ
11/16/2021

Кул освои 6 бодови на натпреварите со Македонија ЃП

Се одиграа натпреварите од 4.коло во сите четири категории, а нашиот клуб успеа да освои 6 бодови на натпреварите со екипата на Македонија Ѓ.П. Победите против овој противник ги остварија пионерите и кадетите. Помладите пионери втор последователен натпревар го губат, откако претходно први успеваат да го отворат резултатот, додека младинците во еден рамноправен натпревар за еден гол беа поразени од екипата на Македонија Ѓ.П. Пионерите и кадетите на Кул стигнаа до убедливи победи на натпреварите со екипата од Ѓорче Петров.

Во ова коло слободна беше екипата на Пелистер, додека само не се одигра натпреварот меѓу екипите на Шкендија и Њу Старс, во кадетска и младинска конкуренција. Ова се останатите резултати во четирите младински лиги:

Помлада пионерска Супер лига:

ФК Победа – ФК Скопје  6:1

ФК Академија Пандев – ФК Ренова  5:1

ФК Шкупи – ФК Брегалница  0:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Кул  3:1

ФК Њу Старс – ФК Шкендија  0:4

ФК Вардар – ФК Работнички  1:0

Пионерска Супер лига:

ФК Победа – ФК Скопје  2:0

ФК Академија Пандев – ФК Ренова  6:0

ФК Шкупи – ФК Брегалница  0:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Кул  2:5

ФК Њу Старс – ФК Шкендија  1:2

ФК Вардар – ФК Работнички  2:2

Кадетска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Победа  0:1

ФК Ренова – ФК Академија Пандев  0:0

ФК Брегалница – ФК Шкупи  2:2

ФК Кул – ФК Македонија Ѓ.П  4:0

ФК Шкендија – ФК Њу Старс  (18.11)

ФК Работнички – ФК Вардар  1:0

Младинска Супер лига:

ФК Скопје – ФК Победа  0:9

ФК Ренова – ФК Академија Пандев  3:5

ФК Брегалница – ФК Шкупи  3:0

ФК Кул – ФК Македонија Ѓ.П  0:1

ФК Шкендија – ФК Њу Старс  (18.11)

ФК Работнички – ФК Вардар  0:2