(Фотогалерија) Младинци: КУЛ-Македонија ЃП

(Фотогалерија) Кадетите на КУЛ триумфално против Македонија ЃП
11/16/2021
Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 5.коло, нашиот клуб за противник го има тимот на Шкупи
11/18/2021

(Фотогалерија) Младинци: КУЛ-Македонија ЃП

Викендов, младинците на КУЛ на домашен терен на стадионот „Цементарница“ ја пречекаа екипата на ФК Македонија ЃП во рамките на 4.коло. На  дуелот до бодови дојде гостинот со минимална победа со резултат 0-1 (0-1).