(Фотогалерија) Кадетите на КУЛ триумфално против Македонија ЃП

(Фотогалерија) Пом.пионери: Македонија ЃП-КУЛ
11/16/2021
(Фотогалерија) Младинци: КУЛ-Македонија ЃП
11/17/2021

(Фотогалерија) Кадетите на КУЛ триумфално против Македонија ЃП

Кадетите на КУЛ,  изминатиот викенед на домашен терен на стадионот „Цементарница“ ја пречекаа екипата на ФК Македонија Ѓ.П во рамките на 4.коло. Нашите момци дојдоа до висока победа со одлична игра на теренот, триумфот се оствари со резултат 4-0. Извештај од натпреварот-тука, во продлжение фотографии.