Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 5.коло, нашиот клуб за противник го има тимот на Шкупи

(Фотогалерија) Младинци: КУЛ-Македонија ЃП
11/17/2021
Голем бод за кадетите на гостувањето кај Шкупи
11/20/2021

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 5.коло, нашиот клуб за противник го има тимот на Шкупи

Во рамките на 5.првенствено коло, нашиот клуб за противник го има тимот на Шкупи.

Во сабота (20.11), нашите кадети и младинци ќе гостуваат на Шкупи. Натпреварите ќе се одиграат на теренот во Бутел, со почеток од 11:00 и 13:00 часот. Во недела (21.11) во истите термини ќе започнат натпреварите на помладите пионери и пионери, на Цементарница.

Се работи за квалитетен противник кој континуирано се натпреварува во најсилната Супер лига, па сигурно дека не очекуваат тешки натпревари со Шкупи.