(Фотогалерија) Помладите пионери на КУЛ со три гола во Струмица донесоа бод

(Фотогалерија) Пријателски натпревари за генерациите 2007 и 2008
11/30/2021
(ФОТО) ЖФК КУЛ – ЖФК Кочани
11/30/2021

(Фотогалерија) Помладите пионери на КУЛ со три гола во Струмица донесоа бод

Викендов, помладите пионери на Кул,  гостуваа во Струмица кај тимот на Академија Пандев. Сите пофалби одат за нашите момци, без дел од стандардните играчи, остваривме реми 3-3 (1-2) на оваа средба и им ги откинавме првите бодови на противникот досега во лигата.

Погледнете фотографии од натпреварот кој се одигра во Струмица.