(ФОТО) ЖФК КУЛ – ЖФК Кочани

(Фотогалерија) Помладите пионери на КУЛ со три гола во Струмица донесоа бод
11/30/2021
Пионерите пропуштија шанса за победа, помладите пионери поразени од Пелистер
12/01/2021

(ФОТО) ЖФК КУЛ – ЖФК Кочани

Викендов, ЖФК КУЛ на домашен терен ја пречека екипата на ЖФК Кочани во дуел од 2.лига во сениорска конкуренција. Гостинките ги освоија бодовите со резултат 0-5 (0-3) на натпреварот кој се одигра на стадионот „Цементарница“, во продолжение фотографии од оваа средба.