Нашиот клуб го одигра „некомплетното“ 7.вонредно коло

Победа е нашиот следен противник, најава за натпреварите од 8.коло
12/03/2021
Сениорките и кадетките со нови натпревари
12/03/2021

Нашиот клуб го одигра „некомплетното“ 7.вонредно коло

Нашиот клуб го одигра „некомплетното“ 7.првенствено коло во младинските лиги. Активни беа само пионерските екипи, кои на домашен терен ја пречекаа екипата на Пелистер. На два одиграни натпревари освоивме еден бод против овој противник. Своите натпревари од вонредното коло не ги одиграа кадетите и младинците, кои иако отпатуваа за Битола, сепак не ги започнаа натпреварите со домашниот тим на Пелистер, откако беше констатирано дека нема услови за фудбал, поради лошите услови на теренот, кој беше покриен со снег.

Сите резултати од 7.вонредно коло кое се одигра изминативе денови, можете да ги погледнете во продолжение:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Скопје – ФК Њу Старс  0:7

ФК Вардар – ФК Македонија Ѓ.П  5:0

ФК Работнички – ФК Шкупи  1:3

ФК Шкендија – ФК Академија Пандев  2:0

ФК Кул – ФК Пелистер  1:3

ФК Брегалница – ФК Победа  2:1

Пионерска Супер лига

ФК Скопје – ФК Њу Старс  3:2

ФК Вардар – ФК Македонија Ѓ.П  2:3

ФК Работнички – ФК Шкупи  5:0

ФК Шкендија – ФК Академија Пандев  2:4

ФК Кул – ФК Пелистер  2:2

ФК Брегалница – ФК Победа  2:1

Кадетска Супер лига

ФК Њу Старс – ФК Скопје  6:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Вардар  2:4

ФК Шкупи – ФК Работнички  2:1

ФК Академија Пандев – ФК Шкендија  6:1

ФК Пелистер – ФК Кул  ( не се одигра)

ФК Победа – ФК Брегалница  0:0

Младинска Супер лига

ФК Њу Старс – ФК Скопје  8:0

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Вардар  1:8

ФК Шкупи – ФК Работнички  1:1

ФК Академија Пандев – ФК Шкендија  4:3

ФК Пелистер – ФК Кул  ( не се одигра)

ФК Победа – ФК Брегалница  2:1

Следен наш противниик ќе биде екипата на Победа од Прилеп.