Старт на пролетниот дел во лигата, на програмата е одложеното коло со Ренова

Денес бевме активни со четири контролни натпревари, Њу Старс и Победа беа наши противници
02/13/2022
Победа за кадетите на натпревар против екипата на Ренова
02/19/2022

Старт на пролетниот дел во лигата, на програмата е одложеното коло со Ренова

За претстојниов викенд се закажани одложените натпревари од 10.коло против екипата на Ренова, со истите ќе го стартуваме и пролетниот дел од сезоната во младинската Супер Лига.

Кадетите и младинците во сабота (19.02) на Цементарница ја пречекуваат екипата на Ренова. Први на теренот ќе излезат кадетските екипи кои ќе стартуваат од 11:00 часот, додека дуелот на младинците ќе започне од 13:00 часот.

Во недела (20.02), ќе гостуваме Во Тетово со пионерските екипи. Натпреврот на помладите пионери е закажан за 09:00 чаот, додека во 11:00 ќе се одигра натпреварот на пионерските екипи.