Освоени 7 бодови на натпреварите со Брегалница, комплетни резултати од 11.коло

Дербито во пионерската Супер Лига му припадна на Кул, Ахмедов донесе три бода на дуелот со Брегалница
02/27/2022
(ТАБЕЛИ) Кадетите и младинците имаат еднаков број на освоени бодови, највисоко котираат пионерите
03/02/2022

Освоени 7 бодови на натпреварите со Брегалница, комплетни резултати од 11.коло

Стартуваше пролетниот дел во младинските лиги, во рамките на 11 коло нашиот клуб за противник ја имаше екипата на Брегалница. Остваривме позитивен скор на натпреварите со штипјани. До победи стигнаа пионерските екипи на домашен терен, додека на гостувањето кадетите беа поразени а младинците освоија бод.

Сите комплетни резултати од првото пролетно коло во сите четири категории:

Помлада Пионерска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Шкупи  0:5

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Академија Пандев  2:0

ФК Њу Старс – ФК Пелистер  3:0

ФК Вардар – ФК Победа  3:1

ФК Шкендија – ФК Ренова  1:2

ФК Кул – ФК Брегалница  2:0

Пионерска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Шкупи  4:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Академија Пандев  1:5

ФК Њу Старс – ФК Пелистер  0:2

ФК Вардар – ФК Победа  1:0

ФК Шкендија – ФК Ренова  5:1

ФК Кул – ФК Брегалница  1:0

Кадетска Супер Лига

ФК Шкупи – ФК Скопје  4:1

ФК Академија Пандев – ФК Македонија Ѓ.П  0:1

ФК Пелистер – ФК Њу Старс  2:0

ФК Победа – ФК Вардар  1:0

ФК Ренова – ФК Шкендија  2:0

ФК Брегалница – ФК Кул   2:1

Младинска Супер Лига

ФК Шкупи – ФК Скопје  3:0  ( службено)

ФК Академија Пандев – ФК Македонија Ѓ.П  5:3

ФК Пелистер – ФК Њу Старс  3:3

ФК Победа – ФК Вардар  0:0

ФК Ренова – ФК Шкендија  0:4

ФК Брегалница – ФК Кул   0:0

Во следното 12.коло наш противник ќе биде екипата на Скопје.