(Фотогалерија) Стартна победа во Детската Лига за генерација 2009

Наков „творец“ на пресвртот со кој КУЛ го совлада ФК Скопје на дуел во пионерската Супер Лига
03/05/2022
Одложените натпревари со Скопје ќе се одиграат во четврток
03/09/2022

(Фотогалерија) Стартна победа во Детската Лига за генерација 2009

Генерацијата 2009 со победа ја стартуваше Детската Лига. Избраниците на Марко Арсовски успеаа во првото коло да ја победат екипата на Шкупи, со резултат 5:2 (2:0). Одличен натпревар за нашите момчиња кои покажаа повеќе од противникот и на крајот заслужено славеа.

Во продолжение погледнете ја галеријата на фотографии.