(Фотогалерија) Генерацијата 2011 на Мики Тодоровски одигра два натпревари во Детската Лига

КУЛ подобар од Шкендија во меѓусебното соочување, освоени 9 од максималните 12 бодови
03/14/2022
(ТАБЕЛИ) Кадетите во ТОП-5, пионерите остануваат на 3.место
03/15/2022

(Фотогалерија) Генерацијата 2011 на Мики Тодоровски одигра два натпревари во Детската Лига

Изминатиов викенд генерацијата 2011 предводена од Мики Тодоровски одигра два натпревари во рамките на Детската Лига на ФФМ. Наши противници беа екипите на Македонија Ѓ.П и Беса, дуели на кои остваривме по една победа и нерешен резултат.

Во продолжение можете да погледнете 64 фотографии од двата натпревари на генерацијата 2011.