КУЛ подобар од Шкендија во меѓусебното соочување, освоени 9 од максималните 12 бодови

Куманово и Македонија Ѓ.П беа противници за генерација 2009 во денешното коло од Детската Лига
03/13/2022
(Фотогалерија) Генерацијата 2011 на Мики Тодоровски одигра два натпревари во Детската Лига
03/14/2022

КУЛ подобар од Шкендија во меѓусебното соочување, освоени 9 од максималните 12 бодови

Изминатиов викенд го одигравме 13.коло во младинската Супер Лига. На програмата беа дерби натпреварите со екипата на Шкендија. Нашиот клуб успеа да освои повеќе бодови на меѓусебните натпревари со овој противник, односно собравме 9 од максималните 12 бодови. Помладите пионери стигнаа и до третата последователна победа, додека пионерите со голем пресврт успеаа исто така да слават на гостувањето во Тетово. Кадетите ја симнаа Шкендија до врвот, триумфирајќи убедливо, додека единствениот пораз го дожиеваа младинците.

Во продолжение погледнете ги комплетните резултати од одиграното 13.коло во сите четири категории.

Помлада пионерска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Академија Пандев  1:4

ФК Шкупи – ФК Пелистер  3:3

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Победа  0:1

ФК Вардар – ФК Ренова  6:0

ФК Работнички – ФК Брегалница  1:2

ФК Шкендија – ФК Кул  0:3

Пионерска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Академија Пандев  2:3

ФК Шкупи – ФК Пелистер  2:1

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Победа  1:0

ФК Вардар – ФК Ренова  8:0

ФК Работнички – ФК Брегалница  6:0

ФК Шкендија – ФК Кул  2:3

Кадетска Супер Лига

ФК Академија Пандев – ФК Скопје  4:0

ФК Пелистер – ФК Шкупи  1:5

ФК Победа – ФК Македонија Ѓ.П  1:3

ФК Ренова – ФК Вардар  1:0

ФК Брегалница – ФК Работнички  2:3

ФК Кул – ФК Шкендија  3:0

Младинска Супер Лига

ФК Академија Пандев – ФК Скопје  2:0

ФК Пелистер – ФК Шкупи  2:0

ФК Победа – ФК Македонија Ѓ.П  7:0

ФК Ренова – ФК Вардар  0:1

ФК Брегалница – ФК Работнички  2:0

ФК Кул – ФК Шкендија  1:2