(ТАБЕЛИ) Кадетите во ТОП-5, пионерите остануваат на 3.место

(Фотогалерија) Генерацијата 2011 на Мики Тодоровски одигра два натпревари во Детската Лига
03/14/2022
Фотогалерија од натпреварите на генерација 2009 во Детската Лига
03/16/2022

(ТАБЕЛИ) Кадетите во ТОП-5, пионерите остануваат на 3.место

Пред нас е 13.коло во младинските лиги, после кое правиме преглед на табелите во сите категории. Нашиот клуб имаше успешно коло во кое освои 9 од максималните 12 бодови на натпреварите со Шкендија. После ова коло на табелата напредуваа нашите кадети кои се искачија на 5.место, додека пионерите остануваат позиционирани на 3.позиција во својата конкуренција. Помладите пионери со новата победа го поправија бодовното салдо, додека младинците се симнаа две позиции подоле на табелата.

Табелите во сите четири младински лиги можете да ги погледнете во продолжение:

Помлада пионерска Супер Лига

Пионерска Супер Лига

Кадетска Супер Лига

Младинска Супер Лига