Фотогалерија од натпреварите на генерација 2009 во Детската Лига

(ТАБЕЛИ) Кадетите во ТОП-5, пионерите остануваат на 3.место
03/15/2022
Со натпреварите против Работнички го отвараме вториот натпреварувачки круг во младинските лиги
03/18/2022

Фотогалерија од натпреварите на генерација 2009 во Детската Лига

Изминатиов викенд генерација 2009 одигра два натпревари во рамките на 2.коло од Детската Лига на ФФМ. Наши противници беа екипите на Куманово и Македонија Ѓ.П, со кои одигравме квалитетни и интересни натпревари.

Галерија на фотографии од двата натпревари за нашите млади надежи.