Интересни натпревари за генерацијата 2009 во денешното коло од Детската Лига

Пионерите на Кул без бодови од гостувањето кај Работнички
03/20/2022
(Фотогалерија) Нова победа во дерби натпревар, кадетите подобри од Работнички
03/21/2022

Интересни натпревари за генерацијата 2009 во денешното коло од Детската Лига

Генерацијата 2009 денес одигра два нови натпревари во рамките на Детската Лига на ФФМ. Противници за избраниците на Марко Арсовски беа екипите на Грозданоски и Ринија, на двата дуели противничките екипи стигнаа до минимални победи.

Посебно беше интересен натпреварот на Кул и Грозданоски, на кој најпрво ние поведовме за да дозволиме на противнико да стигне до солидна предност. Се враќавме од три гола негатива, за на крајот да намалиме на само еден гол разлика и да имаме голема шанса да стигнеме до израмнување, сепак не не посака среќата.

Погледнете фотографии од двата натпревари, додека фотогалеријата ќе биде достапна во наредните денови.