(Фотогалерија) Нова победа во дерби натпревар, кадетите подобри од Работнички

Интересни натпревари за генерацијата 2009 во денешното коло од Детската Лига
03/20/2022
Преглед на резултатите од 14.коло, нашиот клуб повторно подобар од противникот
03/21/2022

(Фотогалерија) Нова победа во дерби натпревар, кадетите подобри од Работнички

Кадетите на Кул успеаа да стигнат до победа, на дерби натпреварот од 14.коло. На Цементарница бевме домаќини на Работнички, противник кој го совладавме со резултат 1:0 (0:0). Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.