Преглед на резултатите од 14.коло, нашиот клуб повторно подобар од противникот

(Фотогалерија) Нова победа во дерби натпревар, кадетите подобри од Работнички
03/21/2022
КУЛ на мегдан со Вардар, во среда на програмата е 15.првенствено младинско коло
03/22/2022

Преглед на резултатите од 14.коло, нашиот клуб повторно подобар од противникот

Нашиот клуб одигра уште едно коло во младинската Супер Лига, во кое повторно се покажа како подобар од противникот. На натпреварите со екипата на Работнички, освоивме 7 од максималните 12 бодови. Кадетите и младинците беа подобри од противникот на натпреварите кои се одиграа на Цементарница, помладите пионери успеаа да освојат голем бод, додека единствено пионерите беа поразени во соочувањата со тимот од градски парк.

Во ова 14.коло, единствено не се одигра натпреварот меѓу Победа и Шкупи, во рамките на кадетската и младинската Супер лига. Во продолжение можете да ги погледнете останатите резултати во сите четири конкуренции:

Помлада пионерска Супер Лига

ФК Шкендија – ФК Скопје  13:0

ФК Работнички – ФК Кул   1:1

ФК Вардар – ФК Брегалница  1:1

ФК Њу Старс – ФК Ренова  8:1

ФК Шкупи – ФК Победа  2:0

ФК Академија Пандев – ФК Пелистер  1:0

Пионерска Супер Лига

ФК Шкендија – ФК Скопје  7:1

ФК Работнички – ФК Кул   2:0

ФК Вардар – ФК Брегалница  1:5

ФК Њу Старс – ФК Ренова  2:0

ФК Шкупи – ФК Победа  6:0

ФК Академија Пандев – ФК Пелистер  3:0

Кадетска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Шкендија   0:6

ФК Кул – ФК Работнички  1:0

ФК Брегалница – ФК Вардар  0:1

ФК Ренова – ФК Њу Старс  6:2

ФК Победа – ФК Шкупи  (одложен)

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев   0:3

Младинска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Шкендија   1:7

ФК Кул – ФК Работнички  3:0

ФК Брегалница – ФК Вардар  0:0

ФК Ренова – ФК Њу Старс  1:1

ФК Победа – ФК Шкупи  (одложен)

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев   3:1