КУЛ на мегдан со Вардар, во среда на програмата е 15.првенствено младинско коло

Преглед на резултатите од 14.коло, нашиот клуб повторно подобар од противникот
03/21/2022
Кадетите одиграа реми на гостувањето кај ФК Вардар
03/23/2022

КУЛ на мегдан со Вардар, во среда на програмата е 15.првенствено младинско коло

Во среда го играме вонредното 15.младинско коло, во кое за противник ја имаме екипата на Вардар.

Сите натпревари со овој противник на програмата се во среда (23.03). Пионерските екипи се домаќини на Цементарница, натпревари кои ќе стартуваат во термините од 13:00 и 15:00 часот. Кадетите и младинците ќе гостуваат кај Вардар, дуелите на спортскиот комплекс во населбата Хиподром ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот.

Не очекуваат интересни натпревари, со оглед дека Вардар се бори за трофејот кај помладите пионери и младинците, додека нашиот клуб со кадетите претедендира за врвот, па останува да видиме што ќе се случува на натпреварите во среда.