(Фотогалерија) Осма првенствена победа сезонава за пионерите, три бода во дуелот со Вардар

Кул подобар од Вардар, пионерите се вратија на првенствените победи
03/23/2022
Распоред на натпревари за нашиот клуб во Детската Лига на ФФМ
03/25/2022

(Фотогалерија) Осма првенствена победа сезонава за пионерите, три бода во дуелот со Вардар

Нашите пионери ја остварија осмата првенствена победа. Во рамките на 15.коло на Цементарница,  момците на Нацев беа подобри од екипата на Вардар, со резултат 2:0, со голови во првиот дел од натпреварот. Извештајот од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Фотогалеријата од победата на пионерите погледнете ја во продолжение.