Распоред на натпревари за нашиот клуб во Детската Лига на ФФМ

(Фотогалерија) Осма првенствена победа сезонава за пионерите, три бода во дуелот со Вардар
03/24/2022
Пионерските екипи гостуваат во Ѓорче, кадетите и младинците домаќини на Њу Старс
03/25/2022

Распоред на натпревари за нашиот клуб во Детската Лига на ФФМ

Вкупно 17 натпревари за нашите „петлиња“ во рамките на новото коло во Детската Лига на ФФМ. Претстојниов викенд ќе бидеме активни со сите генерации со нови натпревари и возбудувања на терените на фудбалската федерација на Македонија.

Распоред на натпревари за сабота (26.03)

Генерација 2009

Работнички 1 – Кул 1  13:30

Албион – Кул 2             15:30

Генерација 2010

Грозданоски 1 – Кул 1    10:10

Кул 3 – Беса                       11:00

Кул 2 – Сарај старс          13:30

Распоред на натпревари за недела  (27.03)

Генерација  2011

Форца – Кул 1    09:00

Кул 2 – Драчево   10:40

Генерација  2012

Кул 1 – Вардар    12:20

Кул 2 – Беса         14:00

Генерација 2013

Кул 1 – Албарса   09:00

Кул 2 – Драчево    09:50

Дрим тим – Кул 3   10:40

Кул 4 – Карев 2       11:30

Генерација  2014

Кул 3 – Еуроспорт 2    14:00

Милано – Кул 2            14:00

Волково – Кул 4          15:40

Њу Старс 1 -Кул 1     17:20