Како изгледаат табелите после комплетирање на 16.првенствено коло

КУЛ против Шкендија, во 1/8 финалето на младинскиот Куп на Македонија
03/29/2022
Помладите пионери елиминирани од Купот, Шкендија славеше минимална победа
03/30/2022

Како изгледаат табелите после комплетирање на 16.првенствено коло

После одигрување на 16.првенствено коло ви ги претставуваме табелите во сите четири лиги. Нашите пионери останаа на позицијата број 3, со само три бода помалку од екипата на Академија Пандев која е на второто место. Кадетите се најблиску до лидерот во лигата, нашите момци се пласирани на 4.позиција а разликата со прво и второпласираните екипи на Шкендија и Работнички е само пет бода (нашиот тим има натпревар помалку од конкурентите за трофејот). Младинците се наоѓаат на 7.позиција со шанси на крајот од сезоната да се најдат во ТОП-5 екипи, додека најслабо се рангирани помладите пионери, тие се на 11.место на табелата.

Погледнете како изгледаат табелите после комплетирање на 16.коло:

Помлада пионерска Супер лига

Пионерска Супер лига

Кадетска Супер Лига

Младинска Супер лига