(Фотогалерија) Пионерските екипи ги одиграа натпреварите од Купот против Шкендија

Шкендија го доби натпреварот од 1/8 финалето во Купот, пионерите ги завршија настапите во ова натпреварување
03/30/2022
Кадетите и младинците на КУЛ не ја минаа 1/8-финалната рунда во Купот
03/31/2022

(Фотогалерија) Пионерските екипи ги одиграа натпреварите од Купот против Шкендија

Пионерските екипи на Кул ги одиграа своите 1/8 финални натпревари во младинскиот национален Куп. Вчера на Цементарница бевме домаќини на екипата на Шкендија, која успеа со двете екипи да се пласира во следната елиминациска рунда. За нашите екипи останува да се насочат на натпреварите во првенството, со цел да се соберат уште повеќе бодови за успешна дебитантска сезона во најсилната Супер Лига.

Фотогалерии од натпреварите во Купот на пионерските екипи против Шкендија можете да погледнете во продолжение.